Ponuka

FITMAMA – fyzio program

FITMAMA – harmony physio program

“Lebo na dobrom začiatkom záleží”

* originálny fit & physio program určený pre ženy a mamičky po pôrode 

* efektívne cvičenie zamerané predovšetkým na vnútorný stabilizačný systém, panvové dno a zdravý chrbát

* špeciálne kurzy pre mamičky s deťmi od 3 mesiacov do 3 rokov 

*  workshopy a prednášky

*  osobné tréningy a koučing pre ženy

Fitmama – sprievodca zdravým telom ženy 

KURZ FITMAMA 1 – Po pôrode do formy

Na kurze Fitmama 1 sa venujeme hlavne regenerácii vypnutých svalov po pôrode, oslabenej brušnej stene a panvovému dnu, prípadnej diastáze. Naučíme sa základné fyzio pohyby ako základný fyzio postoj, aktívna chôdza, aktívny sed. Všetko to budú cviky, pri ktorých sa budeme používať hlavne silu dychu a bránicu. Budeme sa učiť správne manipulovať s dieťatkom v rámci zachovania svojho aj zdravia nášho dieťatka.

Kurz je vhodný pre všetky mamičky po pôrode ( po kontrole šestonedelia), ktoré chcú robiť niečo pre seba a svoje zdravie a dokonca za aktívnej účasti našich srdiečok.

KURZ FITMAMA 2

Na kurze fitmama 1 sme sa spolu naučili základné fyzio úkony, ktoré Vás sprevádzajú počas celého bežného dňa . Aktivovali sme si vypnutú brušnú stenu a panvové dno. A teraz sa môžeme spoločne vydať na cestu aktívneho pohybu a užívať si cvičenie spolu so svojím dieťatkom. Budeme sa špecializovať na posilnenie svalových skupín celého tela, strečing, spaľovať a tvarovať,aby sme si detstvo našich zlatíčiek užívali a cítili sa pritom fit.

Kurz je vhodný pre mamičky s detičkami, ktoré absolvovali kurz fitmama 1, individuálny tréning alebo mamičky, ktoré ovládajú základné fyzio úkony ( základný fyzio postoj,aktívna chôdza, aktívny sed, dvíhanie, správne držanie dieťatka) a ich detičky sa vedia samostatne postaviť.
Do cvičenia už budeme oveľa viac zapájať aj detičky, takže aj tie si prídu určite na svoje.

Na kurzoch sa budeme stretávať raz týždenne (10 lekcii), pričom budete dostávať domáce úlohy, ktoré budete precvičovať každodenne doma.

Kurzy a individuálne lekcie FITMAMA prebiehajú v novej plne vybavenej rodinnej telocvični FUN & FIT / CVIČISKO POPRAD! / Adresa: ul. Fraňa Kráľa 2081/14, Poprad – Veľká Viac info o mieste konania cvičenia tu: https://www.facebook.com/funandfit.sk/

Vyformovať si postavu, zbaviť sa prebytočných kíl po pôrode a zároveň zažiť kopec zábavy so svojím dieťatkom ??? Áno, je to možné!

KURZ FITMAMA ponúka efektívne cvičenie pre mamičky, ktorý dáva hlavne mamičkám možnosť rozhýbať svoje telo, spevniť ochabnuté svalstvo a nabrať kondíciu a to všetko bez toho, aby dieťatko muselo ostať doma. Cvičí sa spoločne v príjemnej atmosfére a okrem vzájomného posilňovania tela, posilňujete aj vzájomný vzťah a komunikáciu s Vašim dieťatkom.

Aktivity sú zamerané na posilňovanie jednotlivých svalových partii mamičky. Dieťatko samo o sebe je určitým bremenom a pri jednotlivých aktivitách slúži pre mamičku ako závažie. Manipulácia s bábätkom je fyzicky náročná a preto je dôležité dbať na správne držanie tela. Iné aktivity sú zamerané viac na rozvoj dieťatka: sú to rôzne kontaktné hry na uvedomenie si svojho telíčka, na stimuláciu spätnej väzby a práce jemnej motoriky a úst (podpora rozvoja reči), ktorými si môžete krátiť čas aj doma.

Kurz FITMAMA sa skladá zo sérii cvičení, ktoré sú prispôsobené mamičke a dieťatku podľa veku a váhy. Dĺžka lekcia trvá 45 minút ( viac je pre takéto malé detičky veľmi náročné a únavné). Cvičí sa v malých skupinkách (max. 10 mám a detí), aby sa zabezpečila dostatočná intimita skupiny a aby nedochádzalo k zvýšenej dráždivosti detičiek. Takže nejde o žiadnu “masovku” , ale o vytvorenie príjemnej, priateľskej a rovnocennej atmosféry.

Obsah lekcie je menej štruktúrovaný, pričom sa viac prihliada na momentálne rozpoloženie a náladu mamičiek a detí. Ako samy viete, detičky bývajú často ako aprílové počasie, majú toho na svete naozaj dosť, s čím sa treba vysporiadať a tak nečudo. Ale aj čerstvé mamičky často podliehajú mnohým náladám a pocitom, ktoré súvisia s prebiehajúcimi hormonálnymi zmenami v tele, ale aj celkovými zvýšenými nárokmi na ženu – matku.

Ako detičky rastú, potrebujú stále viac stanovenie jasných hraníc a rôznosť podnetov, čo si vyžaduje postupne sa zvyšujúce nároky na spoluprácu a tímovosť vo vzťahu mama – dieťa, mama – lektorka . Celý tento spontánne postupujúci proces a rešpektovanie jeho prirodzených zákonitostí, dynamiky skupiny – mení a zároveň rámcuje obsah daných lekcií (aktivity, pomôcky, tempo, spôsob komunikácie).

Fitmama Lucia: 

  • autorka fitness programu FITMAMA – harmony physio program
  • mamička troch detí
  • certifikovaný inštruktor tanečno-športových a aeróbnych cvičení
  • osobný tréner a kouč pre ženy
  • finalistka medzinárodnej súťaže Česko Slovensko Miss Aerobic 2014
  • poradkyňa v oblasti zdravého životného štýlu

Ako sa zo mňa stala fit mama?

Prečítajte si blog autorky Fitmamy – harmony physio program: http://www.salemark.eu/archives/7470

Čo Vám kurz FITMAMA prinesie?

Na hodinách budete aktívne cvičiť, takže posilníte a spevníte svoje svalstvo, a tiež spálite nejaké tie jouly. Máte možnosť rozvíjať svoj vzájomný vzťah s dieťatkom, poznávať sa a to uvedomelo, prostredníctvom spoločných aktivít, ktoré v prvom rade rešpektujú vývinové potreby dieťatka a sú obojstranne zábavné, príjemné, zdravé.

Stretnete iných rodičov, získate nové kontakty, nadväzujete nové vzťahy a hlavne mamičky na materskej vystupujú zo sociálnej izolácie, ktorá je počas materskej tak častým javom. Získavate možnosť, ako do bežného týždňa zaradiť nejakú akciu, ktorá prinesie niečo nové. Zaneprázdnení oteckovia si dokážu do svojho pracovného týždňa pomerne jednoducho vyhradiť hodinku pre zábavu so svojím dieťatkom.

Samotný pobyt na hodine je pre dieťa nesmierne obohacujúci: je v novom prostredí, ktoré pozoruje, spoznáva (hračky, polohy, pohyby, zvuky, vône, ľudí). Podnety z prostredia ho stimulujú k celkovej aktivite a bdelosti. Jednotlivé aktivity sú zamerané vždy na niečo iné a preto je dieťatko zaťažované rovnomerne, čo podporuje harmonický vývin jeho schopností

Po psychickej stránke je pre dieťa prínosné, že už od útleho veku si zvyká na ľudí mimo rodinného kruhu. Ak sa aj mamičky s deťmi v takomto veku stretávajú, zväčša je to vonku, pri „kočíkovaní“, keď deti spia. Za bdelého stavu, majú málokedy možnosť zdieľať prítomnosť iných dospelých či detí. Na cvičení je dieťatko 100% bdelé a nastavené vnímať. Tým sa stáva spoločenskejšie a komunikatívnejšie.

Absolvovanie kurzu predpokladá, že sa mamička i dieťatko v niektorých situáciách bude musieť prispôsobiť. V domácnosti sa organizuje čas vždy tak, aby sme sa dieťatku čo najviac prispôsobili. Počas cvičení nie je možné, aby sme rešpektovali osobitosti ôsmich rozdielnych detí. A tak nenásilne ale nutne dieťatko začne chápať, že niekedy sa musí kojenie alebo spánok o pár minút posunúť a že občas aj „strpí“ nejakú tú menej obľúbenú aktivitku:-). Tým sa však pozvoľna učí adaptabilite a do istej miery aj tímovosti a empatii.

Máte záujem o KURZ FITMAMA LUCIA alebo o INDIVIDUÁLNE LEKCIE FITMAMA, prípadne vás oslovila novinka MAMA DANCE? Určite nás kontaktujte!

Tel.: 0902 101 754, 0907 514 608
E-mail: info@LAcademy.sk

Staň sa fanúšikom stránky FITMAMA LUCIA na facebooku: https://www.facebook.com/fitmamapoprad/