Lucia Mensák
AKO SA ZO MŇA STALA FITMAMA?

Autor: - 24. September 2016

Všetky ženy chcú vyzerať dobre, cítiť sa fit a mať dobrú kondíciu. Pred pôrodom si veľa mamičiek sľubuje ako sa budú na materskej o seba starať a pravidelne cvičiť, aby sa dostali čo najskôr do formy. Ale dá sa to vôbec ?  Cvičiť na materskej ? Venovať sa sama sebe ?…. Starať sa 24 hodín o bábätko a popri tom stíhať domácnosť  (všetky aktivity s tým súvisiace nebudem rozpisovať, lebo by som sa nedopísala ani do rána J ) ? … a nesmieme zabúdať ani na manželské povinnosti a ďalších rodinných príslušníkov. Popri tých všetkých povinnostiach, takmer nemožné. A tak sa stáva, že častokrát zabúdame samé na seba.

Ja osobne som si to uvedomila v čase, keď som dostala pozvanie zúčastniť sa jednej medzinárodnej súťaže….. prebojovala som sa do finále a zostávalo mi 6 mesiacov do priameho prenosu, kde som sa mala postaviť vedľa 11 krásnych športovkýň , ktorých postava ešte nebola poznačená pôrodom, no za to tá moja, už mala za sebou dvojnásobnú skúsenosť , a taktiež som si pri dievčatách pripomenula, aké starosti a radosti som mala počas školských čias. J Bola to pre mňa veľká výzva a ja som vedela, že je to moja posledná príležitosť splniť si svoj detský sen, lebo tieto súťaže sú limitované vekom.

Ako prvé som si naplánovala každodenný tréning, pretože som potrebovala riadne spevniť, aby som bola schopná odcvičiť náročné tanečné a aerobikové kreácie, na ktoré už moje kostičky akosi pozabudli. Hneď ráno som si dala prvé kolo. Ľahla som si na zem do detskej izby s kľudnou mysľou zameranou na cvičenie, keďže deti sa spokojne venovali svojím činnostiam a začala prvú sériu brušákov.  No v tom na mňa nasadlo 30 kilové závažie ( moje dve deti) a začali skúšať silu môjho brušného lisu synchronizovaným podskakovaním. Cez moju vystrašenú, ešte nič nechápajúcu tvár odrazu prešiel traktor so sprievodným zvukom vŕŕ vŕŕ….. a ja som pochopila, že takto to nepôjde.

Tí mojí drobci ma úplne odzbrojili. Neostávalo mi nič iné, len sa prispôsobiť, a tak sme si spoločne odmakali svoj prvý tréning. A verte či nie, bolo to najzábavnejšie cvičenie, ktoré som doposiaľ absolvovala. Po tejto našej domácej skúsenosti som navštívila uja Googla, vedela som, že aj napriek tomu, že u nás v meste sa takéto cvičenia nerobia, určite nie som prvá koho táto myšlienka napadla. Naštudovala som si potrebné informácie a hor sa do toho …… Už sme mali zostavený tréningový  program, ktorého súčasťou boli samozrejme aj moje dve úžasné detičky. Väčšinou sme trénovali len s Matiaskom (1,5), pretože Emka (5) bola cez týždeň v škôlke, napriek tomu, vždy keď bola doma sa s nadšením zapájala do cvičenia a tak som mala  miesto činky jednej, činky dve.

A ako to celé dopadlo ? Mamka si za pomoci a podpory najbližších, splnila svoj sen a detičky si zamilovali tréningy, kde nechýbalo množstvo pusiniek a smiechu. Pri spoločnom cvičení sme zažili veľa zábavy, vyformovala som si postavu, zbavila sa prebytočných kíl, ktoré mi ostali po pôrode. Svoje deti som začala učiť dobrým návykom, aby odmalička chápali, že hýbať sa je normálne a zdravé, a že zdravý životný štýl je kamoš.

Staň sa fanúšikom fb stránky Fitmama Lucia, kde nájdeš všetky aktuálne informácie. Klikni tu: https://www.facebook.com/fitmamapoprad/

Lucia Mensák

Lucia Mensák

O mne:
Lucia ....

Všetky moje články →

Späť na blogy >>